— Tamamını okumadan uygulamayın  —

Microsoft artık web üzerinden açtığımız hotmail de dahil olmak üzere bütün e-postaları outlook olarak kullanmaya başladı. Artık outlook, outlook express ve web üzerinden ulaşılan e-postaların hepsi outlook arabirimini kullanıyor. Burdaki çözüm hepsi için geçerlidir.

Son zamanlarda web den e-postalara bakmaya çalıştığımızda, outlook  web sayfası girdiğimiz şifreleri her girişte tekrar soruyor, bu sorunun çözümü aşağıdaki microsoft un sitesinde var. Bu sorun bizim bilgisayarımızda varsa Regedit e girip register ayarlarında küçük bir değişiklik yapmamız bu sorunu çözüyor.  Video da anlatıldığı gibi önce zaten yedek alındığı için bir sorun olursa yedeğe tıkladığımız an geri yükleneceği için veri kaybı yaşama ihtimalimiz yok. Yalnız bu değişikliği yaptıktan sonra bilgisayarı iki defa yeniden başlatmamız gerekiyor. 1. Registerde  değişikliği yaptığımızda  2. e-postamızı açıp şifremizi girdimizde (şifreyi hatırlayı işaretlerek),  bu kaydın çalışıp çalışmadığını ancak bilgisayarımızı yeniden başlattığımızda görme imkanımız var.

http://support.microsoft.com/kb/2449248/tr

Ayrıca şu bilginin de faydası olabilir:

… Explorer sayfanızın sağ üst köşesinde bulunun Araçlar ( Alt – X ) sekmesini tıklayınız ve İnternet Seçenekleriniseçiniz. Açılan sayfada Güvenlik düğmesini seçiniz ve altta bulunan Özel Düzey… düğmesini tıklayınız. Karşınıza Güvenlik Ayarlar – İnternet Seçenekleri başlıklı bir sayfa çıkacak.Bu sayfadaki listeyi en aşağıya çekiniz ve Kullanıcı Kimlik Doğrulaması başlığı altındaki Geçerli kullanıcı adı ve parola ile otomatik oturum aç seçeneğini işaretleyiniz ve tamam diyerek işlemi tamamlayın…

http://selimozdem.com/internet-explorer-sifre-kaydetme.html/

Ek: İtiraf etmeliyim ki bu çözümlerin ikisi de geçiciymiş. 2-3 gün sonra Outlook şifre sormaya devam ediyor… Ben de araştırmaya devam ediyorum….

Ek: Bir bilgi daha buldum.

Bilgisayarı tekrar kapatıp açınca şifreleri hatırladığını gördüm, ama sonraki günler ne olur bilmiyorum….

Windows Vista ve 7 için ;

Başlat > Çalıştır’a aşağıdaki satırı yazarak klasörü açın.

%userprofile%\AppData\

Roaming\Microsoft\Protect

Açılan klasörde bulunan S-1 ile başlayan klasörün ismini değiştirin.Bu isim değişikliğinden sonra Outlook u tekrar başlatın ve tekrar parolanızı girin.

Bu da kaynak: http://www.ceyhuncamli.com/outlook-surekli-parola-soruyor-outlook-parolayi-kaydetme-ayari-islevini-yerine-getirmiyor/

Reklamlar

Yorum yazabilirsiniz... isim, e-posta zorunlu değildir yazmazsanız anonim görünür.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s